neljapäev, 4. veebruar 2010

Tort Lisandrale


3 PÕHJA:
3x4 muna
3x2dl suhkrut
3x1dl jahu
3x1dl kartulitärklist
3x2tl küüpsetuspulbrit


VAHELE JA PEALE:
pohlatoormoos (esimesele põhjale)
2 kohupiimapastat
1 suur vahukoor
um 2dl suhkrut
vaniljesuhkrut
um 5dl maasikatoormoosi
1,5spl želatiini
1dl vett
põhjad immutasin piimaga

KATE:
1suur vahukoor
1 Flora Vanilla
suhkur
martsipan

VALMISTAMINE:
Vahustasin vahukoore vaniljesuhkruga. Segasin kohupiimapasta, suhkru ja maasikatoormoosi miksriga läbi, juurde niristasin ettevalmistatud želatiini (1,5 splželatiini valmistada 1dl veega). Järgmisena segasin hulka vahustatud vahukoore.
Esimese põhja immutasin piimaga, katsin pohlatoormoosiga ja sinna peale kohupiimapasta-vahukooresegu. Teine põhi immutada samuti piimaga ja peale kohupiimapasta-vahukoore segu. Kolmas põhi immutada piimaga ja peale panna ülejäänud kohupiimapasta-vahukoore segu.
Kui tort oli tarretunud määrisin peale ja külgedele vahukoore-FV seguga ja sinna peale panin martsipani pildi ning kaunistasin ülejäänud vahukoore-FV segu ja marmelaadi kommidega.

3 kommentaari:

AveMaria ütles ...

Väga ilus tort! Ja šokoaadi kaunistused on ka nii kenad. Milliseid toituvärve kasutada martsipanile värvimiseks ja kas on ka mingi spets martsipan, mida kasutada? Või sobib meie poodides müüdav Kalevi martsipanimass.Huvitav, kas munade värvimiseks mõeldud värvidega võiks ka martsipanile joonistada?
Sai palju küsimusi :)

C a r l e n ütles ...

Aitäh! Hea meelega vastan su küsimustele :)
Mina kasutan dr.oetkar toiduvärve, ise sain neid soomest. Võimalik on osta Tallinnast kusagilt pipra poest pulbervärve ja avastasin ka netis ühe poe http://koogimeister.prestabox.com/category.php?id_category=5 . Mingit spets martsipani meie poodides vist saada pole, olengi kalevi oma kasutanud. Vot muna värvidega pole küll värvinud, aga päris hea mõte, sest need peaks ka ju toiduvärvid olema, muidugi ma ei tea kuidas nad peale jäävad

AveMaria ütles ...

Tänan:) Koogimeistri leht on väga huvitav leid :)